Company logo

ZORLU ENERJİ

Developer

Yerli Enerji Yenilenebilir Güç

#846 of 937 Developers

Overview

1993 yılında faaliyete Geçen Zorlu Enerji, bugün yurt içi ve yurt dışında oluşturduğu dengeli portföyü, deneyimi ve piyasadaki güçlü konumuyla sektörün önde gelen oyuncularından biridir. Zorlu Enerji’nin faaliyetteki santrallerinin toplam kurulu gücü 1086 MW’tır.*

*2018 verileri.

Zorlu Enerji’nin üretim portföyü, yurt içinde 7 hidroelektrik, 3 rüzgâr, 4 jeotermal ve 3 doğal gaz santralinden, yurt dışında ise; Pakistan’daki 1 rüzgâr santrali ile İsrail’deki 3 doğal gaz santralinden oluşmaktadır. Zorlu Enerji, sürdürülebilirliğe her yönüyle katkı sağlayan projeler gerçekleştirme ilkesiyle hareket etmekte; üretim portföyünde başta jeotermal ve rüzgâr olmak üzere yenilenebilir kaynak çeşitliliğini ve payını geliştirmeyi öngörmektedir. Zorlu Enerji, son olarak devreye aldığı toplam 165 MW kapasiteli Kızıldere 3 Jeotermal Tesisi ve Pakistan’da devam ettirdiği 100 MW’lık güneş enerjisi yatırımı ile yurt içi ve yurt dışında kurulu gücünü artırmaya yönelik çalışmalarına devam etmektedir.

Zorlu Enerji’nin Türkiye’deki santrallerinin toplam kurulu gücünün %87’I yenilenebilir enerji kaynaklarına dayanmaktadır.

Latest news

No items found

Looks like we couldn't find any recent news on this company

Technologies

Regions

Learn more about the regions in which this company operates in.

Keep Exploring
Explore our global databases of Developers, Investors and Lenders.

Similar companies

Invite your team to PF Nexus

Share projects and company information seamlessly by inviting your colleagues to join PF Nexus.

Unlock the full power of PF Nexus

Our platform is helping run hundreds of renewable energy projects.