Company logo

Fiba Group

Overview

Dünya, toplum ve insan için daha fazla değer üretme vizyonuna sahip FİBA Grubu, Hüsnü Özyeğin tarafından 1987’de finans sektörüne yapılan ilk yatırım olan Finansbank ile kuruldu. 1990’da İsviçre’de yine finans sektörüne yapılan yatırımla uluslararası kimlik kazandı. Finans sektöründeki büyümesini sürdürürken; enerji, perakende, turizm ve gayrimenkul sektörlerine yaptığı yatırımlarla faaliyet yelpazesini genişletti.

Gücünü yenilikçi, dinamik ve yetkinliği yüksek çalışanlarından alan FİBA Grubu, Türkiye’nin kadın çalışan ve kadın yönetici oranı en yüksek Grubu olarak eşitlikçi bir çalışma ortamı sunuyor. Toplumsal fayda yaratmayı öncelikli değeri olarak benimseyen Grup, “En önemli yatırım insana yapılan yatırım” ilkesiyle Hüsnü M. Özyeğin Vakfı’nın, Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın ve birçok farklı sivil toplum kuruluşunun eğitim ve toplumsal gelişim projelerini destekliyor. Ayrıca Türkiye’nin en iyi üniversiteleri arasında yer alan Özyeğin Üniversitesi, geleceği şekillendirmeye aday iş ve bilim insanları, girişimciler yetiştiren bir ekole dönüşmenin gururunu yaşıyor.

Farklı sektörlerde en büyük yurtdışı yatırımına sahip Türk holdingler arasında yer alan, akılcı, kalıcı ve yenilikçi yatırımlarla küresel ölçekte büyüyen FİBA Grubu; dünyaya, topluma ve insana daha fazla değer üretmek için çalışmaya devam ediyor.

Latest news

View more

Karl-Anthony Towns celebrated with fans after Dominican Republic perfectly swept FI...

Read on ftw.usatoday.com

Technologies

Regions

No items found

Looks like this company doesn't have any regions assigned to it
Keep Exploring
Explore our global databases of Developers, Investors and Lenders.

Similar companies

Invite your team to PF Nexus

Share projects and company information seamlessly by inviting your colleagues to join PF Nexus.

Unlock the full power of PF Nexus

Our platform is helping run hundreds of renewable energy projects.